INFORMATION
5 surgery rooms fully equipped with Hepa filters and Laminar air ventilation:
Generally extensive dental procedures can be done at low cost rates which are the main advantages of dental treatment in Bodrum State Hospital:
A stunning sea view from the huge windows that provides every patients with an opportunity of being relaxed:
If you get an expensive treatment in your country, we offer guarantee of public price and affordable prices:
Our aim is to provide outstanding private healthcare in a safe, comfortable and welcoming enviroment:
BUY A TICKET FOR BODRUM: Guides you to keep healthy while you
Operating Hours: Monday - Friday: 08:30 - 16:30 / Emergency Service: 7/24:

Bodrum State Hospital

Outpatient Clinic Entrance of Bodrum State Hospital

The government is the biggest health service provider in Turkey. Every city, town and many of the villages have various health facilities run by the state to serve 80 million citizens. Bodrum State Hospital has been working around the clock to find a cure for patients since 1995 as the only general hospital owned and run by the state in the peninsula.

In 2011, the hospital management had decided to set up a new department called International Patient

Unit to match the specific needs of international patients by providing guidance and translation services. By considering the touristic potential of the region, all the hospitals in Bodrum provide multilingual services. But let’s be honest, I wouldn’t expect such an approach from the state which has a reputation based on bureaucracy, distant communications and insisting on status quo. However, apparently there are some people out there trying to make a change in Bodrum State Hospital and I appreciate their hard work on my behalf.

Read More

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, başta İngilizce, Almanca ve Fransızca olmak üzere farklı dillerde hizmet veren Bodrum Devlet Hastanesi, yabancı turistlerin gözdesi oldu. Modern cihazlarla donatılan hastanede yabancılar departmanı oluşturuldu. Hastanenin uluslararası sağlık örgütlerinden övgü aldığı belirtildi.
 
Bodrum Devlet Hastanesi "12 ay boyunca tatil ve sağlık bir arada" projesi kapsamında oluşturulan yabancılar departmanında tercüman eşliğinde hizmet veriyor. Hastanenin Başhekimi Op. Dr. Oğuz Şahin, "Projemizin sürdürülebilirliği açısından kamuda, turizm sektörünün önemli aktörlerinde ve Bodrum halkında farkındalık yaratmak amacıyla uluslararası hastalar için 3 dilde broşürümüz basıldı. Web sayfamızın İngilizce, Fransızca, Rusça çevirileri hazırlandı. Kapsamlı katalog çalışmamızı Güney Ege Kalkınma Ajansı'na (GEKA) proje olarak sunup hibe almayı hedefliyoruz. Şu an ulaşmak istediğimiz nokta ise sınır ötesi sağlık hizmetleri. Sunum kapasitemizi arttırarak düzeyli, kaliteli 'kimsenin hastasına göz dikmeden' hizmetimize ulaşılabilir. Fiyatlarımızla tüm paydaşlarımızla koordineli çalışarak sağlık turizminde tek adres olmak istiyoruz. Yabancılar departmanında görevli arkadaşlarımız, bize başvuran yerli ve yabancı hastalarımızı tercüman eşliğinde karşılıyor. Tedavi süreci başladığı andan itibaren tüm tetkik tedavilerinin tamamlanmasına kadar eşlik ediyor. Çoğunu mutlu sağlıklı bir şekilde otellerine ya da ülkelerine gönderiyor. Gittikleri ülkelerin sağlık kuruluşlarından övgü dolu geri dönüm mesajları almak bizleri mutlu ediyor. Komşu Yunan adalarında yaşayanlara da hizmet veriyoruz" dedi.

Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, "Yunanistan'a bağlı İstanköy'e sağlık ekibimiz ile bir süre önce yaptığımız ziyarette, Kos Devlet Hastanesi yetkililerine ameliyat olacak hastaların 150 mil uzaklıktaki Atina'ya değil Bodrum'a gelmeleri yönündeki düşüncelerimizi iletmiştik. Olumlu yanıt aldık. Resmi prosedürlerin yerine getirilmesini bekliyoruz. Buna rağmen bireysel olarak yıl içerisinde Yunan adalarından gelerek tedavi olanların sayısı 5 bini aştı. Kış turizminin önemli bir ayağı da sağlık turizmi. Bu nedenle özel hastanelerimizin yanı sıra devlet hastanemizin de uluslararası standartlarda sağlık hizmeti vermesi bu açıdan çok önemli. Karada ve deniz ambulansımız ile denizden günün 24 saati sağlık hizmetini en iyi şekilde verilmesi ile gurur duyuyoruz" dedi.

Public Health Institution

Testimonials

Scroll to top