Tarihçemiz
10 Mayıs 2023

     
        Eski Bodrum Devlet Hastanesi 12 si Diş Tedavi ve Protez Merkezi olmak üzere toplamda 48 polikliniği ve 77 yatağı ile Bodrum Yarımadasına hizmet veren tek Devlet Hastanesidir.  Hastane Binası 1994 yılında yapılmış 1995 yılında hizmete açılmıştır.
        Eski Bodrum Devlet Hastanesi 3 yerleşkede 4 bina ile hizmet vermekteydi  Ana bina idari bina ile birlikte Bodrum merkez Yeniköy mahallesinde , Diş Tedavi ve Protez Merkezi Kıbrıs Şehitleri Caddesinde , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Yalıkavak Sülüklü Mevkinde hizmet vermektedir.
        Yeni Bodrum Devlet Hastanesi 50.000 m2 toplam alan üzerine kurulu, 54 poliklinik, 7 Ameliyathane, 24 Acil Müşahade yatağı ve 150 yatak kapasitesi ile 07 Kasım 2022 yılında  Halkımızın Hizmetine hizmete açılmıştır.
Yeni Bodrum Devlet Hastanesi 2 yerleşkede 2 bina ile hizmet vermektedir. Ana bina Konacık Mahallesi Başeğmez Cadddesi No:3 Bodrum , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Yalıkavak Sülüklü Mevkinde hizmet vermektedir.
    
    Hastanemizde tam donanımlı Hepafiltreli ve Laminar hava akımlı 7 ameliyat salonu bulunmaktadır. Ameliyat salonlarımızda Fako, Laporoskopik cerrahi, Endoskopik cerrahi işlemler başarı ile  gerçekleştirilmektedir.
   
     Hastanemizde Dahili Servisler , Cerrahi Servisler , Kadın Doğum Servisi  ve Diş Tedavi ve Protez Merkezi olarak hizmet vermektedir. Toplam 75 adet odada 150 adet hasta yatağı vardır. Acil Serviste 24 adet müşahade yatağı bulunmaktadır